Houževnatost

Houževnatost

Jazyk: Čeština
Délka: 9 hod. 5 min.
369 Kč

Před nákupem se prosím přihlas svým telefonním číslem.

Jak získat ZDARMA

Audiokniha Houževnatost - Síla vytrvalosti a vášně obsahuje vědecky podložené rady, jak rozvinout klíčový osobnostní rys nutný k úspěchu: „tah na branku“.

Máte sklon nechat se odradit prvními neúspěchy? Selháváte v cílové rovince? Nejste schopni vytrvat v nadšení pro nějakou věc? Pak potřebujete zapracovat na své houževnatosti. Její podstatu i to, jak houževnatost posílit, odhaluje autorka světového bestselleru Angela Duckworthová.

Když obdivujeme špičkové sportovce, umělce, vědce, podnikatele či šéfkuchaře, často si říkáme: „Ten má ale talent!“ Průkopnická psycholožka Duckworthová má jiný názor: základní ingrediencí všech vynikajících výkonů je houževnatost – kombinace dlouhodobé vášně pro jeden životní cíl a vytrvalosti. Na desítkách příkladů slavných i běžných lidí ukazuje, že právě houževnatost rozhoduje o úspěchu člověka v životě mnohem víc než jeho vrozený talent či inteligence. Duckworthová své poznatky opírá o desetiletí práce, množství vědeckých studií, ale i hloubkových rozhovorů s mimořádně úspěšnými osobnostmi. Svou knihu však rozhodně nepsala jako skleníkovou květinku pro akademický svět. Naopak, Houževnatost je mimořádně čtivá a praktická kniha, která přináší zcela konkrétní rady, jak naplnit svůj potenciál.

Coby dcera vědce, který často zmiňoval nedostatek jejího „génia”, je nyní Duckworthová uznávanou vědkyní, profesorkou i autorkou bestselleru a je tak sama příkladem fungování principů, které v knize odhalila. Inspirativně popisuje práci se svými vlastními dcerami, které díky „pravidlu jedné těžké věci“ učí být houževnatější, nevzdávat se a vydržet určitou dobu u aktivit, které si samy zvolí.

POSLECHNĚTE SI KNIHU, CHCETE-LI:

pochopit zásadní význam houževnatosti a naučit se ji rozvíjet

najít svůj celoživotní cíl, bez něhož jen střídáme jednu činnost za druhou bez šance na větší úspěch

vědět, jak efektivně trénovat sport či rozvíjet profesní dovednosti

být odolní vůči neúspěchům, které jsou na cestě za úspěchem nevyhnutelné

vychovat ze svých dětí houževnaté osobnosti

vydržet u zvolené aktivity déle než jen období počátečního nadšení

nechat se inspirovat příběhy osobností, které dosáhly opravdového úspěchu

vědět, zda jsou pro vaše dítě lepší vřelá objetí, anebo vysoké nároky

přestat přešlapovat na místě a pustit se do něčeho velkého

K této položce zatím nemáme žádné uživatelské recenze.