Nintendo spustilo uzavřený betatest pro vybrané hráče v Americe a Japonsku, a i když bylo přísně zakázáno zveřejňování obrázků a videí ze hry, pár ukázek se na webu přeci jen objevilo.
Z videa je patrné, že vývojáři navrhli ovládání tak, abyste si vystačili s jedním prstem – zatáčíte pohybem palce po spodní části displeje. K dispozici je ale také ovládání využívající gyroskop, kdy mobilem nakláníte ze strany na stranu. K tomu výhrady nemáme.
Horší je popis monetizace. Hra využívá hned dvě virtuální měny, přičemž jedna z nich se používá k doplňováním staminy a nákupu loot boxů. Pokud vám stamina dojde a nemáte peníze na její dobití, musíte čekat, až se sama obnoví.
Loot boxy představují prvek loterie, kdy můžete získat nové závodníky, motokáry a kluzáky. Ty se neliší jen podobou, ale i vlastnostmi. Raritní úlovky tak mají v závodech výhodu.
Mario Kart Tour je zatím ve stádiu betatestu, takže se může stát, že Nintendo mechaniky poladí, ale pochybujeme, že by komplet vyměnil celý monetizační model.