Na Redditu se objevilo zajímavé vlákno s názvem „Epic Game Store, spyware, sledování a vy!“, kde jeden z uživatelů rozebírá, co všechno Epic Game Store sleduje v jeho počítači. Podle jeho zjištění software Epicu bez toho, aniž by informoval uživatele, sleduje aktivní procesy v PC, čte certifikáty, cookies, sbírá data o hardware a snaží se zpřístupnit dynamické knihovny.
Při pohledu na přijatá a odesílaná data jej pak překvapilo velké množství spojení se servery Epicu (mimo jiné tracking.epicgames.com). Podezření ze šmírování nepřidává podle Redditora ani fakt, že velkou část Epicu vlastní čínský Tencent.
Na fórech Resetera se zase píše o tom, jak Epic Game Store kopíruje některé soubory z adresáře Steamu. Například seznam souborů uložených na cloudu nebo seznam vašich přátel.
Epic rychle zareagoval a prostřednictvím viceprezidenta Daniela Vogela vysvětlil k čemu která data potřebují:
- Trackování se využívá kvůli statistikám a programu Support-A-Creator.
- Informace o hardwaru program sbírá v souladu s podmínkami uvedenými v zásadách ochrany osobních údajů.
- Další trafik má na svědomí komunikace launcheru s Unreal Editorem.
- Přístup k certifikátu a cookies vysvětluje fakt, že uživatelské rozhraní launcheru je postaveno na webovém prohlížeči Chromium.
- Sledování aktivních procesů má zabránit tomu, aby launcher začal aktualizovat právě běžící hru.
- Kopírování dat ze Steamu se děje za účelem importu přátel do Epic Game Store a děje se tak jen pokud to uživatel potvrdí.
Některým uživatelům ovšem tato odpověď nestačila. „Na Steamu mám nastavený profil jako soukromý a vy stejně čmucháte na disku a ve složkách Steamu. A to jsem ani Steam s Epic (Game Storem) nepropojil,“ stěžuje si pod odpovědí viceprezidenta další uživatel.