The Clumsys - recenze hry

Detail recenze

Úterý, 15. červen, 2010

Pod slovem „narozeniny“ si můžeme představit leccos, ale především bujaré oslavy. U dospělých jedinců a vysokoškoláků možná slabé slovo, u absolventů středních škol rovněž. Děti však nejsou naší společností tolik „zkažené“, tudíž nemají zapotřebí vyrážet střemhlav do bezvědomí. Postačí jim pískoviště, kolotoč nebo stroj času. Cože, stroj času? Ano, dědeček desetiletého oslavence Tima jej opravdu vytvořil, jenomže stačí chvíle nepozornosti a dětská zvědavost se o zbytek postará. S radostí se vydají na cestu časem, z čehož však rodina už tak odvařená není. Přinést do minulosti předměty ze současnosti by mělo nedozírné následky (kdyby např. Beethoven spatřil iPod, nejspíš by to zabalil), a tak se vydáme veškeré škody napravit.

Koho by nelákalo podívat se do minulosti? Upřímně, výlet na Titanic by nás moc netankoval (ani kdybychom měli v ruce Fullhouse a dostali jízdenku zadarmo), ale existují mnohá místa, která navštívíte rádi, tedy alespoň ve hře. Chcete se podívat se na Tróju? Či se přesunout do roku 1962 na palubu Apolla a ještě se k tomu všemu dozvědět něco více o historii? Uznejte, že je to zábavnější než ta vlaštovka za oknem či vaše křížovka při hodině zeměpisu.

Za povšimnutí stojí fakt, že cestováním v čase odpadá nudné čtení názvů předmětů, jež je třeba najít, protože jednoduše hledáme objekty, které děcka zanechala po okolí a do dané doby nepatří. Aby toho bordelu nebylo málo, děti mnohdy dokonce rozhází i to, co nepřivezly, a tak musíme ztracenou část předmětu najít a následně ji vrátit na své původní místo tak, aby to nebyl žádný kočkopes.

The Clumsy´s je hidden-objects adventura českého původu, jejíž vývojáři se nezalekli trendy stanoviska „nehodláme dělat nic nového“, a tak přišli s originálními herními prvky a jedinečnou hratelností. Zaujmou vás nejen různé typy hintů (napomůže odhalit předmět v případě nouze) a mnoho odlišných módů, ale také hledání speciálních součástek stroje času, jež můžeme formou minihry dávat dohromady a vylepšovat jej. Jinými slovy, málokterá „hledačka“ přináší tolik inovací jako The Clumsy´s.

 

Věděli jste, že…

… v devátém čísle našeho zdarma vydávaného časopisu FRAG naleznete dvoustránkový rozhovor s autory hry?


7 dní zdarma!

Každý nový uživatel může naší půjčovnu PC her vyzkoušet na 7 dní zcela zdarma!

STÁHNOUT FRAG PLAYER

1045 her již od 72 Kč měsíčně!

OBJEDNAT PŘEDPLATNÉ

Aktivace kuponu

Kód z časopisu FRAG 11 aktivujte zde.

FRAG KUPON

 

Novinky



Vyhledávání
 
* Povinné pole